Strona główna
Porady
Regeneracja koła dwumasowego

pod-Mapa Polski

Znajdź na mapie

Ostatnio komentowane porady

Przydatny artykuł!
Ocena: 5 Data: 2013-09-20 ~Marek
Naprawdę bardzo fajna lektura do porannej kawy. Można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Polecam!

Dlaczego części regenerowane?

Dlaczego części regenerowane?

Zakup części regenerowanych to dobry wybór z wielu powodów. Są one wyraźnie tańsze od oryginalnych części samochodowych, od strony jakościowej im dorównują, a w wielu przypadkach nawet przewyższają. Dodatkowo części regenerowane przez samych producentów objęte są dedykowanym okresem gwarancyjnym – identycznym, jak w przypadku nowych części. Regenerowane części samochodowe są przyjazne dla środowiska, gdyż w porównaniu z produkcją nowych części samochodowych przy regeneracji wykorzystuje się nawet o 90% mniej surowców naturalnych.

W serwisie CzesciRegenerowane.pl znajduje się bogata baza firm zawierająca wyłącznie czołowe przedsiębiorstwa zajmujące się regeneracją części samochodowych. Oferują one regenerację alternatorów, chłodnic, kompresorów klimatyzacji, końcówek wtrysków, pomp hamulcowych, pomp wspomagania, pomp wtryskowych, przekładni kierowniczych (maglownic), rozruszników, serw hamulcowych, silników oraz skrzyń biegów.

Porady

Regeneracja koła dwumasowego

13-09-2013

Koło dwumasowe to newralgiczny punkt układu przeniesienia mocy, który często narażony jest na awarie. Zakup nowego koła dwumasowego wiąże się ze sporymi wydatkami, dlatego wielu kierowców decyduje się na regenerację tej części.

Temat regeneracji części samochodowych najczęściej pojawia się przy okazji uszkodzenia drogich podzespołów. Do takich bez wątpienia można zaliczyć element sprzęgła jakim jest koło dwumasowe. Zamachowe koło dwumasowe odpowiedzialne jest za przenoszenie momentu obrotowego z silnika na skrzynię biegów eliminując jednocześnie drgania powstałe przy pracy jednostki napędowej.

Co wpływa na przedwczesne zużywanie się koła dwumasowego? Na pewno jest to uzależnione od jakości koła dwumasowego oraz części z nim współpracujących. Ponadto ogromny wpływ na zużywanie tej części ma styl jazdy kierowcy oraz niewłaściwa eksploatacja. Koszt zakupu nowego koła dwumasowego to wydatek z rzędu co najmniej 1000 zł, a niekiedy ceny dochodzą do 4-5 tys. zł w zależności od marki, modelu oraz wersji napędowej auta. To przeważnie cena jest głównym bodźcem, dla którego kierowcy rozglądają się za alternatywnym rozwiązaniem w postaci zakupu solidnego zamiennika, bądź oddania do regeneracji uszkodzonego koła dwumasowego.

Regeneracja kół dwumasowych to stosunkowo świeży temat na polskim rynku motoryzacyjnym. Większość warsztatów nie chce zdradzać tajemnicy dotyczących szczegółów regeneracji tych części, lecz ilość mechaników, którzy potrafią solidnie przeprowadzić ten zabieg ciągle wzrasta. Wiadomo, że wymianie najczęściej podlegają tuleje wielorowkowe, sprężyny, ślizgi dystansujące, ślizgi oddzielające wybierak od płyty górnej i dolnej oraz smar wysokotemperaturowy.

Niestety regeneracja kół dwumasowych na naszym rynku jest mało popularna i nie ma zbyt wielu warsztatów, które potrafią perfekcyjnie przeprowadzić ten zabieg. Przypomnijmy jednak, że z początkowe działania powiązane z regeneracją auto części wyglądały identycznie. Z racji, że jest to dopiero wschodzący rynek usługa regeneracji koła dwumasowego jest ryzykowna. Mimo to, jeżeli mamy informacje o warsztacie, który potrafi przeprowadzić ten zabieg bezbłędnie to czasem warto zaryzykować, gdyż ceny samej regeneracji wahają się w okolicach 800 złotych.

lista aktualności

Opinie klientów

Przydatny artykuł!
Ocena: 5 Data: 2013-09-20 ~Marek
Naprawdę bardzo fajna lektura do porannej kawy. Można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Polecam!