Strona główna
Porady
Jakie części można regenerować?

pod-Mapa Polski

Znajdź na mapie

Ostatnio komentowane porady

Przydatny artykuł!
Ocena: 5 Data: 2013-09-20 ~Marek
Naprawdę bardzo fajna lektura do porannej kawy. Można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Polecam!

Dlaczego części regenerowane?

Dlaczego części regenerowane?

Zakup części regenerowanych to dobry wybór z wielu powodów. Są one wyraźnie tańsze od oryginalnych części samochodowych, od strony jakościowej im dorównują, a w wielu przypadkach nawet przewyższają. Dodatkowo części regenerowane przez samych producentów objęte są dedykowanym okresem gwarancyjnym – identycznym, jak w przypadku nowych części. Regenerowane części samochodowe są przyjazne dla środowiska, gdyż w porównaniu z produkcją nowych części samochodowych przy regeneracji wykorzystuje się nawet o 90% mniej surowców naturalnych.

W serwisie CzesciRegenerowane.pl znajduje się bogata baza firm zawierająca wyłącznie czołowe przedsiębiorstwa zajmujące się regeneracją części samochodowych. Oferują one regenerację alternatorów, chłodnic, kompresorów klimatyzacji, końcówek wtrysków, pomp hamulcowych, pomp wspomagania, pomp wtryskowych, przekładni kierowniczych (maglownic), rozruszników, serw hamulcowych, silników oraz skrzyń biegów.

Porady

Jakie części można regenerować?

02-09-2013

Regenerowane części samochodowe stanowią interesującą i przeważnie tańszą alternatywę dla oryginalnych oraz zamiennych auto części. Należy pamiętać, że nie wszystkie podzespoły mogą być regenerowane.

Niektóre części samochodowe nie zużywają się w całości. Oznacza to, że przy ich naprawie bierze się pod uwagę wyłącznie uszkodzone elementy, zaś pozostałe fragmenty, które są w stanie nienaruszonym wystarczy wyczyścić i nadają się do ponownej eksploatacji. Dobrze wykonana regeneracja sprawia, że zregenerowana część będzie pracowała identycznie, a nawet lepiej w porównaniu do nowych części. Dlaczego? Otóż regenerowane części nie dość, że mają już za sobą proces „dotarcia się” to dodatkowo podczas samego zabiegu regeneracji istnieje możliwość wykluczenia wszelkich błędów konstrukcyjnych, które mogą doprowadzić do awarii konkretnych elementów.

Regeneracja części samochodowych jest także niezwykle ważna od strony ekologicznej, bowiem przy regeneracji wykorzystywanych jest o wiele mniej surowców w porównaniu z produkcją nowych części samochodowych. Jest to jeden z czynników, dla których najbardziej renomowani producenci auto części przeprowadzają zabieg regeneracji w swoich fabrykach. Jakie części można poddać zabiegowi regeneracji? Przede wszystkim alternatory, rozruszniki, przekładnie kierownicze, tarcze hamulcowe, wtryskiwacze oraz turbosprężarki.

Regeneracja alternatorów jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż nowe części dobrej jakości nie należą do najtańszych. Niezmienna pozostaje wyłącznie obudowa, która w razie uszkodzenia może zostać zespawana, a odnowieniu poddane zostają pozostałe elementy alternatora. Co ciekawe, zrezgenerowany alternator może pracować lepiej od nowych części, gdyż w procesie odnowy można wykluczyć wszelki wady powstałe przy produkcji seryjnej, które możliwe do wyłapania są dopiero w eksploatacji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku rozruszników, gdzie oszczędności mogą sięgać nawet 75% ceny nowych części.

lista aktualności