Strona główna
Porady
Dlaczego warto kupować części regenerowane?

pod-Mapa Polski

Znajdź na mapie

Ostatnio komentowane porady

Przydatny artykuł!
Ocena: 5 Data: 2013-09-20 ~Marek
Naprawdę bardzo fajna lektura do porannej kawy. Można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Polecam!

Dlaczego części regenerowane?

Dlaczego części regenerowane?

Zakup części regenerowanych to dobry wybór z wielu powodów. Są one wyraźnie tańsze od oryginalnych części samochodowych, od strony jakościowej im dorównują, a w wielu przypadkach nawet przewyższają. Dodatkowo części regenerowane przez samych producentów objęte są dedykowanym okresem gwarancyjnym – identycznym, jak w przypadku nowych części. Regenerowane części samochodowe są przyjazne dla środowiska, gdyż w porównaniu z produkcją nowych części samochodowych przy regeneracji wykorzystuje się nawet o 90% mniej surowców naturalnych.

W serwisie CzesciRegenerowane.pl znajduje się bogata baza firm zawierająca wyłącznie czołowe przedsiębiorstwa zajmujące się regeneracją części samochodowych. Oferują one regenerację alternatorów, chłodnic, kompresorów klimatyzacji, końcówek wtrysków, pomp hamulcowych, pomp wspomagania, pomp wtryskowych, przekładni kierowniczych (maglownic), rozruszników, serw hamulcowych, silników oraz skrzyń biegów.

Porady

Dlaczego warto kupować części regenerowane?

11-09-2013

Regenerowane części samochodowe niekiedy są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze od nowych podzespołów, a przy ich zakupie otrzymujemy identyczną gwarancję. Dlaczego zatem zakup części regenerowanych jest nadal tak mało popularny w naszym kraju?

Części regenerowane w Polsce niesłusznie traktowane są jako słabo naprawione części używane. W wielu przypadkach części regenerowane mogą stanowić niezwykle atrakcyjną alternatywę dla zakupu części zamiennych lub oryginalnych. Ważne jest, aby prawidłowo odróżniać części regenerowane, które ogólnie możemy podzielić na dwie grupy.

Najlepsze części regenerowane to te, które odnawiane są przez samych producentów części. Fabryczna regeneracja polega na wymianie wyłącznie tych części, które uległy mechanicznemu zużyciu. W wielu przypadkach po wymianie okazuje się, że używana pozostaje wyłącznie obudowa. Ponadto otrzymujemy pisemną gwarancję, która wiele nie różni się od tej, którą dostajemy przy zakupie nowych części.

Części regenerowane dostępne są na rynku w niezwykle konkurencyjnych cenach, niekiedy nawet o 40% niższych w porównaniu z nowymi podzespołami. Osoby, które choć raz nie skorzystały z oferty zakupu części regenerowanych mają czego żałować, gdyż oferta odnawianych auto części jest bogata. Wśród fabrycznie regenerowanych części przez producentów znaleźć można turbosprężarki, alternatory, rozruszniki, wtryskiwacze, pompy wtryskowe, skrzynie biegów, sprężarki klimatyzacji, sprzęgła i wiele innych, szybko zużywających się podzespołów. Warto zauważyć, że wiele z wymienionych auto części to drogie części samochodowe, a więc decydując się na zakup regenerowanych podzespołów decydujemy się również na oszczędność, nie tracąc tym samym na jakości.

Za regeneracją zużytych części samochodowych idzie w parze niezwykle popularna ostatnimi czasy ochrona środowiska. Regeneracja auto części w zestawieniu z produkcją nowych podzespołów jest w stanie zaoszczędzić nawet do 90% surowców naturalnych, zużywając przy tym mniej pokładów energii.

lista aktualności